Często zadawane pytania na temat witamin

  pytania      odpowiedzi

Vita-Complete Canada Inc.
PLACE DU CANADA
1010 De La Gauchetière West, Suite 950
Montreal Quebec
H3B 2N2 Canada
tel: (514) 432 3580
fax: (514) 844 0285
www.vitacomplete.com
e-mail:at@vitacomplete.com
 
 pytania

 odpowiedzi

  Kto potrzebuje witamin i minerałów?
 Vita-Complete: Każdy organizm wymaga dla prawidłowego funkcjonowania stałego spożywania co najmniej 13 witamin i 12 minerałów. W idealnych warunkach przestrzegania zróżnicowanej diety wszystkie one dostarczane są w pożywieniu. Nie ma więc potrzeby uzupełniania diety, jeśli codziennie jemy świeżą marchew, pomarańcze, pijemy co najmniej 2 szklanki mleka, jemy 2 razy w tygodniu ryby, świeżą kapustę, porzeczki, przebywamy co najmniej 2 godziny na świeżym powietrzu, itd. Niestety większość ludzi takiego trybu życia i diety nie przestrzega. Zwykle brakuje nam wielu witamin i minerałów, co w skrajnych przypadkach może powodować chorobę (np. szkorbut) lub złe samopoczucie. Problem polega na tym, że z reguły nie wiemy których witamin i minerałów mamy zbyt mało.
top of page
  Jakie witaminy i minerały powinniśmy przyjmować jako uzupełnienie diety?
 Vita-Complete: Jeśli dokładnie wiemy jakich witamin nam brakuje powinniśmy brać te, których nam brakuje. Już od dawna znana jest optymalna ilość witamin i minerałów (przynajmniej większości), które powinien zawierać organizm. Kłopot polega na tym, że musielibyśmy co miesiąc robić całkowite badania krwi by znać na bieżąco zapotrzebowanie organizmu. Tak więc pozostaje nam uzupełnianie możliwych niedoborów zestawami witamin zawierający większość witamin i minerałów potrzebnych do zdrowia. Multiwitaminy zawierają specjalnie przygotowane ilości witamin i minerałów. Trzeba jednak pamiętać, że zapotrzebowanie organizmu dzieci na witaminy jest inne niż dorosłych, czy rekonwalescentów, i przyjmować zestawy zalecane dla poszczególnych grup wiekowych.
top of page
  Czy można przedawkować przyjmowanie witamin i minerałów?
 Vita-Complete: Tak. Przyjmowanie bez umiaru multiwitamin lub poszczególnych witamin w dużych ilościach może być szkodliwe i bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Organizm zużywa tyle witamin i minerałów ile jest mu potrzebne. Nadwyżki albo wydala, albo składuje, co może spowodować zwiększenie ich ilości do trującego stężenia, a w konsekwencji uszkodzenia nerek, wątroby i innych organów. Zwłaszcza niebezpieczne są nadwyżki witamin A,D,E,K, a także brane w mega dozach witaminy B-komplex i C. Również dlatego trzeba witaminy chronić przed dostępem dzieci by nie zjadły z niewiedzy zbyt wiele witamin i minerałów. Multiwitaminy skomponowane są tak, że zawierają poszczególnych składników tylko tyle, ile jest naprawdę niezbędne. Nawet osoby dobrze się odżywiające nie mogą przedawkować witamin, jeśli uzupełniać będą swoją dietę regularnym, codziennym spożywaniem multiwitamin ZGODNIE Z PRZEPISANĄ DAWKĄ.
top of page
  Jakie witaminy są lepsze?
 Vita-Complete: Organizm nie odróżnia witamin produkowanych z naturalnych produktów od witamin syntetycznie przygotowanych. Co więcej w pewnych przypadkach składniki syntetyczne mogą być czystsze farmakologicznie niż preparaty z wyciągów naturalnych. Witaminy Vita-Complete są produkowane najlepszej jakości składników naturalnych i syntetycznych. Podczas produkcji nie dodaje się żadnych substancji mogących powodować alergie. Ani cukier, ani skrobia nie są dodawane do witamin Vita-Complete. Nie oznacza to, że nie mogą zawierać śladowych ilości tych substancji, które naturalnie znajdują się w składnikach z których witaminy są otrzymywane. Witaminy Vita-Complete nie są produkowane ze składników zwierzęcych i nadają się jako uzupełnienie diety wegetariańskiej. Specjalny proces produkcji i stosowanie najwyższej jakości składników powoduje, że witaminy Vita-Complete mogą być droższe niż inne multiwitaminy produkowane i sprzedawane w kraju i zagranicą. Vita-Complete używa najlepszych składników w swoich produktach.
top of page
  Które zestawy Vita-Complete i w jakiej ilości przyjmować?
 Vita-Complete: sprzedaje kilka zestawów multiwitamin i minerałów tak skomponowanych żeby uzyskać ich najlepsze wykorzystanie przez organizm. Zapotrzebowanie na poszczególne witaminy i minerały zmienia się z wiekiem i zestawy przygotowane dla dzieci nie będą efektywne dla osób w podeszłym wieku, a przyjmowanie przez dzieci zestawów dla dorosłych może mieć wręcz szkodliwe działanie na ich organizm. Ponadto osoby palące papierosy lub pijące alkohol, lub narażone na zanieczyszczenia atmosfery i wody, lub znajdujące się w sytuacjach stresowych, potrzebują więcej witamin i minerałów które są wydalane z organizmu lub "spalane" w przyspieszonym tempie.
  • ZestawPrenatal Vita-Completedla kobiet w ciąży i karmiących piersią,
  • ZestawVita-Complete Juniorprzeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w wieku 4 do 16 lat. Należy przyjmować jedną pastylkę dziennie,
  • ZestawVita-Complete29dla osób w generalnie dobrym zdrowiu w wieku od 16 do 40 lat.

Vita-Complete zaleca każdorazowe skonsultowanie z lekarzem potrzeby uzupełniania diety multiwitaminami i minerałami.
top of page

Web Design by: EhPoint